Nowe pompy ciepła typu powietrze/woda Panasonic AQUAREA seria H!

Obraz

Panasonic Nasz główny dostawca pomp ciepła typu powietrze/woda wprowadza na rynek nowe pompy ciepła powietrze-woda typu split o mocy 7 i 9 kW, które uzupełnią dotychczasową ofertę urządzeń o wydajności 3 i 5 kW.

Obraz

Nową serie pomp ciepła

cechują następujące zmiany:

Nowy sterownik indywidualny z pełno punktowym, podświetlanym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cala. Menu w 10 językach (EN, FR, DE, IT, ES, CZ, PL, SW, NO, DK) – łatwa obsługa przez montera i użytkownika. Nowy panel z czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu, tak by zdalne sterować systemem. Do jednostki wewnętrznej wystarczy wówczas dołączyć element maskujący zapewniający estetyczny wygląd. Co ważne, panel umożliwia sterowanie i kontrolę nad dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi, a jego menu dostępne jest w języku polskim.

Ponadto panel oferuje możliwość wyświetlenia współczynnika COP, monitorowanie zużycia energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą również automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, automatyczna regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu, a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego czy też suszenia betonu.

Obraz

Nowa

ulepszona konstrukcja

Biała obudowa o zakreślonych kształtach i bez widocznych połączeń śrubowanych. Nowoczesny sterownik indywidualny można wyjąć z jednostki.

  • Sterownik umieszczony z przodu
  • Łatwy dostęp do części i prosty montaż dzięki rozmieszczeniu rur w rzędzie
  • Nowy sterownik indywidualny z pełno punktowym wyświetlaczem i nowymi funkcjami (wymagane zastosowanie opcjonalnej płytki sterującej CZ-NS4P)
  • Możliwość podłączenia dodatkowego czujnika temperatury w pomieszczeniu

Zwarta budowa i wolna przestrzeń- więcej w jednym miejscu:

  • Filtr wody (łatwy dostęp i montaż na zatrzaski).
  • Zawór odcinający w zestawie.
  • Czujnik przepływu w zestawie.
  • Możliwość zastosowania z zaworem 3-drogowym (opcjonalnie CZ-NV1 w przestrzeni wewnętrznej).

1. Czujnik przepływu / 2. Zawór 3-drogowy (w zestawie opcjonalnym) / 3. Filtr i zawór odcinający / 4. Rury ustawione w rzędzie / 5. Zasobnik / 6. Ogrzewanie / 7. Przyłącze wlotowe wody.

Jednostka wewnętrzna pomp ciepła Aquarea H uległa modernizacji, w wyniku czego jest mniejsza od poprzednich modeli i łatwiejsza w instalacji. Filtr wody wraz z nowymi, skuteczniejszymi zaworami odcinającymi dopływ został umieszczony w przedniej części jednostki, dzięki czemu dostęp do niego jest ułatwiony. Dodatkowo pompa została wyposażona w nowy czujnik przepływu wody, który mierzy jej prędkość i pozwala kontrolować pracę urządzenia.

Układ orurowania także został zoptymalizowany pod kątem jak najprostszej instalacji. Wszystkie przyłącza zostały umieszczone w przedniej części urządzenia w jednym rzędzie, by zapewnić do nich łatwy dostęp. Dodatkowym atutem jest umiejscowienie płyty sterującej – z przodu jednostki, a nie z boku, jak w większości modeli. Aby się do niej dostać, wystarczy odkręcić 6 śrub. To wszystko sprawia, że zarówno sama instalacja, jak i wszystkie prace konserwacyjne są prostsze i zajmują mniej czasu.

Obraz

Lepsza wydajność i większa

wartość A++/A++

Na efektywność i elastyczność modeli Aquarea H wpływa szereg opcji dodatkowych. Użytkownicy mogą zainstalować opcjonalną płytkę sterującą PCB (CZ-NS4P), która umożliwia zarządzanie takimi funkcjami, jak: przełącznik solarny i zewnętrzny pomiędzy ogrzewaniem a chłodzeniem oraz sygnał 0-10 V sterujący poborem mocy. Ponadto konstrukcja pomp zaprojektowana została do zastosowania z zaworem trójdrogowym, który posiada dwie rury wylotowe, dając instalatorom większą elastyczność podczas projektowania systemu i zwiększoną moc wyjściową. Nowa generacja jest kompatybilna z Aquarea Smart Cloud, która po połączeniu z siecią WiFi lub LAN daje użytkownikom o wiele bardziej elastyczną kontrolę nad systemem ogrzewania.

Pompy ciepła generacji H wyróżniają się najwyższą klasą efektywności energetycznej A++ zarówno przy temperaturze 35°C, jak i 55°C. To oznacza, że nowe modele spełnią przede wszystkim oczekiwania właścicieli domów jednorodzinnych lub budynków komercyjnych, którym zależy na ograniczeniu zużycia energii.

Obraz

Zadzwoń do nas

+48 509-231-183

Obraz

Adres e-mail

biuro@komfo.pl

Obraz

ul. Gen. Maczka 9

43-300 Bielsko-Biała