Dotacje do budowanych domów- Program „Moje Ciepło” ma ruszyć w 2022roku.

 

Panasonic Aquarea pompa ciepła powietrze woda - YouTube

 

 

 

Nowy Program NFOŚIGW ma wystartować w pierwszym kwartale 2022 roku. Beneficjenci programu będą skorzystać z dofinansowania na pompy ciepła. Regulamin będzie jednak wymagał spełnienia restrykcyjnych wymagań.


    Moje Ciepło to program dedykowany dla nowo budowanych obiektów, w których będą montowane pompy ciepła. Po okresie stagnacji w kwestii finansowego wsparcia w montaż proekologicznych źródeł ciepła stanowi ciekawą propozycję dla realnego wsparcia osób decydujących się na inwestycje w pompy ciepła.
    Wedle wstępnych założeń  na inwestycje w ekologiczne źródło ciepła jakim jest pompa ciepła będzie możliwe uzyskanie dotacji w wysokości nawet 21 tys. zł.
    Ze wstępnych informacji fundusze na realizację programu mają być finansowane ze środków Funduszu Modernizacyjnego - nowego instrumentu Unii Europejskiej dla krajów o podejmujących wyzwania związane z realizacją unijnych celów redukcji emisji CO2.

 

Głównym celem programu „Moje Ciepło” jest dofinansowanie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i energetyki prosumenckiej z zastosowaniem zeroemisyjnych źródeł ciepła jakim są pompy ciepła- w domach jednorodzinnych. Dopłaty mają dotyczyć zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym. Powyższe wsparcie będzie stanowić uzupełnienie dla dopłat istniejących obiektów i wymiany źródeł ciepła realizowanych w ramach programu „Czyste Powietrze”.


Wsparciem udzielanym przez NFOŚiGW stanowić będzie dotacja w wysokości do 30%. kosztów kwalifikowanych projektu, w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła.

Maksymalne dofinansowanie do jednej instalacji wyniesie 21 tys. zł w przypadku pomp ciepła typu grunt/ woda oraz 7 tys. zł w przypadku pomp ciepła typu powietrze/woda.

Budżet całego programu wyniesie 600 mln zł pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego.

Ze wstępnych informacji wynika, iż ogłoszenie i rozpoczęcie pierwszego naboru w programie „Moje Ciepło” powinno nastąpić w I lub II kwartale 2022 r.

Zapraszamy do kontaktu w celu doboru odpowiedniego systemu grzewczego oraz instalacji współtowarzyszących.

 

 

 

Obraz

Zadzwoń do nas

+48 509-231-183

Obraz

Adres e-mail

biuro@komfo.pl

Obraz

ul. Gen. Maczka 9

43-300 Bielsko-Biała